Paslaugos

Laikinai teikti paslaugas kitoje valstybėje narėje trečiųjų šalių piliečiams galima tik su vadinamąja „Vander-Elst” viza!

Kadangi statybų sektoriuje trūksta kvalifikuotų darbuotojų, Lietuvos įmonės noriai ir dažnai darbina trečiųjų šalių piliečius, vėliau komandiruoja tokius darbuotojus į kitas Europos šalis, dažniausiai į Vokietiją. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad leidimai gyventi Lietuvoje nesuteikia šiems darbuotojams teisės dirbti Vokietijoje. Tam, kad legaliai dirbti Vokietijoje, būtina gauti taip vadinamąją „Vander-Elst“ vizą. „Vander Elst“ viza yra tam tikros rūšies viza arba leidimas dirbti, skirtas trečiųjų šalių piliečiams, įdarbintiems įmonėje valstybėje narėje (ES/EEE/ELPA) ir joje dirbantiems. Pagal šią vizą jie gali dirbti toje įmonėje ir kitoje valstybėje narėje, jei atitinka tam tikrus reikalavimus. Jei trečiosios šalies pilietis iš Lietuvos komandiruojamas į Vokietiją įmonės viduje, pavyzdžiui, į filialą ar dukterinę įmonę, kur jis laikinai teiks paslaugas, jam papildomos vizos nereikia. Darbuotojai iš trečiųjų šalių taip pat gali būti komandiruojami iš Lietuvos į Vokietiją be papildomos vizos, jei jie turi leidimą nuolat gyventi Lietuvoje (ilgiau nei 5 metus) ir jei laikina veikla Vokietijoje trunka ne ilgiau kaip 3 mėnesius per 12 mėnesių laikotarpį. Tačiau, jei komandiruotė į Vokietiją trunka ilgiau nei 3 mėnesius per 12 mėnesių laikotarpį arba jei darbuotojas turi tik leidimą laikinai gyventi Lietuvoje (iki 5 metų), dėl „Vander Elst“ vizos reikia kreiptis į Vokietijos ambasadą Vilniuje ir pateikti šiuos dokumentus: 2 paraiškos formas, 2 biometrines nuotraukas, pasą, paslaugų teikėjo patvirtinimą (1 originalas ir 1 kopija), kuriame nurodyti šie duomenys: teisėta darbuotojo veikla įmonėje / numatoma darbo Vokietijoje pradžia ir pabaiga / darbo Vokietijoje vieta / trumpas planuojamų darbų aprašymas / patvirtinimas, kad siunčiamas darbuotojas komandiruotės metu gaus bent minimalų Vokietijoje mokamą darbo užmokestį / duomenys apie apgyvendinimą Vokietijoje, leidimą gyventi Lietuvoje, darbo sutartį, sveikatos draudimą, galiojantį Vokietijoje arba Lietuvoje išduotos Europos sveikatos draudimo kortelės kopija, A1 pažymėjimą komandiruojamam laikotarpiui, paskutiniųjų trijų mėnesių algalapio išrašą iš Sodros, darbų rangos sutartį tarp Vokietijos ir Lietuvos įmonių, dokumentą (diplomas, sertifikatas, pažymėjimas) apie profesinę darbuotojo kvalifikaciją. Visus šiuos dokumentus padedame surinkti ir greitai paruošti.

Personalo administravimo paslaugos

  • Darbo sutarčių ruošimas, atsižvelgiant į galiojantį DK
  • Darbo grafikų/tabelių ruošimas
  • Komandiruočių/atostogų/kitų įsakymų, susijusių su įmonės veikla ruošimas
  • Įmonės vidaus dokumentų ruošimas
  • Darbo skelbimų administravimas
  • Personalo atranka

Komandiruojamų darbuotojų registravimas Vokietijos muitinėje (Zoll)

Darbuotojų komandiravimu iš Lietuvos Respublikos laikomas toks darbuotojo siuntimas laikinai dirbti į užsienio valstybę, kai siunčiantis darbdavys didžiąją dalį veiklos vykdo Lietuvos Respublikos teritorijoje, taip pat kai komandiruojamas darbuotojas į darbą yra priimtas darbui Lietuvos Respublikoje, o darbo funkcijas kitoje valstybėje vykdo laikinai. Pažymėtina, kad komandiruojant darbuotoją iš Lietuvos Respublikoje registruotos įmonės teikti paslaugas užsienio darbdaviui, komandiravimo tvarka (informavimas apie darbuotojų komandiravimą užsienio valstybių kompetentingoms institucijoms bei minimaliosios komandiruotam darbuotojui taikytinos darbo sąlygos komandiravimo laikotarpiu) vykdoma vadovaujantis ne Lietuvos, o atitinkamos užsienio valstybės teisės aktų ar visuotinai taikomų kolektyvinių sutarčių nuostatomis. Vokietijos atveju, tai būtų – muitinė (Zoll), komandiruojamus darbuotojus privaloma registruoti on-line https://www.meldeportal-mindestlohn.de/ arba https://www.zoll.de/. Pranešant apie komandiruojamus darbuotojus, Jūs užtikrinate, kad bus laikomasi Vokietijoje galiojančių darbo sąlygų ir minimalaus darbo užmokesčio tarifų (skiriasi pagal žemę ir veiklos sektorių). Pagal Direktyvą 2014/67/ES priimančioji valstybė narė gali pareikalauti pateikti popieriuje arba elektroninėje laikmenoje darbo sutarties, darbo užmokesčio lapelių, darbo laiko apskaitos žiniaraščių ar išmokėtus darbo užmokesčius patvirtinančių dokumentų kopijas arba lygiaverčių dokumentų kopijas su vertimu į priimančiosios valstybės narės oficialiąją kalbą arba į kitą (-as) priimančiajai valstybei narei priimtiną (-as) kalbą (-as). Šiuos dokumentus privaloma saugoti dar 2 metus po komandiruorės pabaigos.